امیر گردو
شنبه , آذر ۲۳ ۱۳۹۸

خرید گردوی پوست کاغذی

خرید گردوی پوست کاغذی در ابتدای زمستان هر سال یکی از داغ ترین مباحثی است که در هر خانواده ای مطرح می شود.
در ایران رسم است که هر ساله برای شب های زمستان خانواده ها آجیل کنار بگذارند و از آذر ماه به بعد بازار فروش گردو داغ می شود. آنها در بازار به دنبال گردوهای مناسب هستند. حال چگونه آن را تهیه کنند خود سوالی دیگر است.

خرید گردو پوست کاغذی

گردو چیست

گردو جزء میوه های گردی است که میوه آن خوراکی نمی باشد. ایم میوه دارای دو پوست سبز و پوست چوبی میباشد. پوست سبز آن که در حقیقت علمی همان میوه گردو است پس در حین رسیدن گردو خشک و چروکیده شده و از پوست چوبی جدا می شود.
تنها بخش خوراکی گردو مغز گردو می باشد که در درون پوست چوبی قرار دارد و برای خارج نمودن آن باید این پوست چوبی گردو شکسته شود.

توضیحی بر سه نوع گردوی معروف

گردوها بر اساس پوست چوبی آن به سه دسته تقسیم میشوند که در زیر به توضیحی مختصر در مورد هر کدام می پردازیم

  • گردوی سوزنی: این نوع گردو از این جهت به نام سوزنی معروف شده که مغز آن به سختی از پوست چوبی گردو خارج میشود و برای خارج نمودن آن باید از وسایل نوک نیز مثل چاقو درفش و میخ باید استفاده کرد.
    در ایران این نوع گردو فراوان است و جدیدا بعنوان پایه درختان دیگر استفاده میشود
  • گردو معمولی (گردو سنگی): این گردو همانطور که از اسمش بر میآید چون پوست سختی دارد برای شکستن آن نیاز به وسیله ای مانند سنگ یا چکش دارد. تنها فرقش با گردو سوزنی در این است که مغز آن پس از شکستن راحت تر از گردو سوزنی خارج میشود.
    بیشتر گردوهای محلی ایران از این نوع هستند
  • گردوی پوست کاغذی: ۵ الی ۷ درصد گردوهای ایران از این نوع گردو هستند. گردو پوست کاغذی دارای پوست چوبی نازکی بوده به طوریکه اگر دو تای آن را در دست گرفته و بفشاریم پوست آنها میشکند. در این نوع گردو به علت کم بودن پرده یا غشای میان مغزی مغز گردو آزاد بوده و به راحتی از پوست خارج میشود.

خرید گردوی کاغذی

محبوب ترین نوع گردو در بازار

یکی از گردو هایی که بسیار رونق فروش خوبی دارد، گردو پوست کاغذی است که همه خانواده ها در پی یافتن آن و خرید تازه این نوع گردو هستند.
اما گردو پوست کاغذی تازه امسال را باید به چه طریقی و از کدام آجیل و خشکبار فروشی ها یا حتی سایت های اینترنتی تهیه کرد؟

خرید گردوی پوست کاغذی

برای خرید گردوی پوست کاغذی حتما باید از فروشگاههای معتبر و آشنا خرید کرد. مخصوصا اگر تاکید شما بر خرید گردوی پوست کاغذی از نوع ایرانی باشد. چرا که همانطور که گفتم فقط ۵ درصد گردوهای ایران از این نوع گردو هستند.
البته اگر فقط قصد خرید گردو پوست کاغذی دارید و ایرانی یا خارجی بودن آن مهم نیست در بازار گردو های پوست کاغذی خارجی فراوانی وجود دارد.
در صورت نیاز به مشاوره میتوانید از مشاوران ما کمک بگیرید.َ

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
ابراهیم خوشقدم
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120649297
پست الکترونیکی: asinocompany@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت مغز گردو امروز

خرید گردوی پوست کاغذی صادراتی اکراین

خرید گردوی پوست کاغذی صادراتی اکراین شاید کمی عجیب باشد. اما برای صادر کنندگان گردو …